Kolektivní interpretace

 

školní rok 2021 - 2022


Termíny přezkoušení 1.pololetí

 
Přezkoušení z hromadných předmětů dne 18.1. - úterý -   KI -   18.00 - 19.00
                                                                                
                                   náhradní termín 20.1. - čtvrtek  KI –  17.45 - 18.30 hod

 k přezkoušení  si doneste noty těchto  skladeb, kde si vyberete svůj part a naučíte se ho, můžete to také konzultovat se svým vyučujícím ( přehrát si ve vaší hodině ). V případě jiných dotazů volejte: 777 302 113 - Marta Tauberová


noty ke stažení:

Okoř

Sarabanda

Holubí dům

O come, all ye faithful - koleda

Štěstí, zdraví, pokoj svatý - koleda


Termíny přezkoušení 2.pololetí

 

 k přezkoušení  si doneste noty těchto  skladeb, kde si vyberete svůj part a naučíte se ho, můžete to také konzultovat se svým vyučujícím ( přehrát si ve ve vaší hodině ). V případě jiných dotazů volejte: 777 302 113 - Marta Tauberová


 3/4 přezkoušení: 12. 4.  KI  18.00–19.00

                              19.4. úterý 17.45 – 18.30  náhradní termín

závěrečné přezkoušení  14.6. úterý – KI  18.00–19.00 

                 21.6. – úterý náhradní termín 17.45 – 18.30

 


noty ke stažení:

Largo - hlas 1 - 4 + klavír:

Largo - hlas 4 - 5 hlas

Marnivá sestřenice - jednotlivé party ke stažení:

Girly, girl - jednotlivé party

part pro klarinet: Marnivá sestřenice

part pro klarinet: Girly, girl..     

part pro klarinet: Largo       

Hello, Dolly - jednotlivé party

                  - pro klarinet

Španělská romance - piano

Španělská romance - hlas 1

Španělská romance - hlas 2

Španělská romance - hlas 3

Španělská romance - trubkaDistanční výuka - květen


Milí žáci,

v odkazu Vám posílám dvě skladby z oblasti vyššího populáru. Přečtěte si notový zápis a akordické značky.

Věřím, že se Vám skladby budou líbit.

Marta Tauberová

Jednoho dne se vrátíš - noty

Plaisir d´amour - noty

 


Distanční výuka - duben

Milí žáci,

během tohoto měsíce si zopakujte všechny zadané úkoly, které jste dostáváli během školního roku. Pečlivě si projděte jednotlivé party a vyberte si skladby, které se vám líbily nejvíce.

Těším se na naše společné muzicírování.

Marta Tauberová


Distanční výuka  březen - duben

Holubí dům - video

Holubí dům - noty


Distanční výuka  únor - březen


Milí žáci,

určitě jste již slyšeli, nebo znáte lidovou píseň Dobrú noc, kterou pro Vás nahrál pan učitel kytarového oddělení Mgr. Ronald Vlček. Zahrajte si jí s panem učitelem, v jaké tónině se písnička nachází?

video

Dobrú noc - noty

video

Holka modrooká - noty

 

Milí žáci,

posílám vám noty - písničky (pročtěte si akordické značky a melodickou linku), zahrajte si  jednotlivé party  dle vašich technických schopností. Písničky si můžete poslechnout na YouTube. Podívejte se, v jaké jsou  tónině jednotlivé skladby a dodržujte správná tempová označení. Věřím, že se vám skladby budou líbit a budou se vám dobře hrát.

Bon soir Mademoiselle  Paris

Hm,Hm..

Petěrburg 1.strana

Petěrburg 2.strana

Petěrburg 3.strana

Petěrburg 4.strana

 

 

Distanční výuka - leden 2021

Milí žáci,

během měsíce ledna si opakujte písničky a skladby, které jsem Vám poslala a které jsme hráli během našich společných hodin. Moc se na Vás těším, až budeme zase všichni společně pracovat a společeně hrát. Vždyť hudba přináší radost do našich srdcí a dělá nám radost.

Distanční výuka - prosinec

Milí žáci,
 
blíží se krásný čas vánoc, který má své velké kouzlo a tak bychom si mohli zahrát, ale i zaroveň zazpívat koledy, které jistě znáte. Notový zápis je velice jednoduchý s použitím akordických značek. Můžete si je pak společně zazpívat a zahrát u stromečku.
 
koledy:  Rychle bratři
             Veselé vánoční hody
             Štěstí, zdraví..

 

Distanční výuka - listopad

Milí žáci, připravili jsme pro  Vás ke stažení písničky, které možná dobře znáte a můžete si je i zazpívat. Pečlivě si projděte notový zápis - melodickou linku a doprovod. Kde jsou použity akordické značky, se kterými jsme se již setkali i v minulém školním roce.

 písničky ke stažení:    Princezna ze mlejna

                                 Rodné údolí, Severní vítr

                                 Černý muž, Červená řeka

 

Distanční výuka - od 5.října

Milí žáci, stahněte si noty, které jsme již začli hrát v našich hodinách během září. Podívejte se v jakém taktu a tónině  se skladby nacházejí, dodržujte správná tempa, pročtěte si notový zápis. 

Noty stahujte zde.

Distanční výuka - měsíc duben a květen

Zjistěte si co nejvíce informací o opeře Richarda Wagnera Lohengrin. Právě v ní poprvé zazněl Svatební pochod, který se od té doby hrál na mnoha svatbách po celém světě. S oblibou zaznívá i během svatebních obřadů v Čechách. Stáhněte si partituru tohoto pochodu a naučte se hrát jeden z partů. Nezapomeňte si také pochod naposlouchat v jedné z mnoha interpretcí dostupných na youtube. 

Distanční výuka - týden od 30. března do 8. dubna

Stáhněte si a vytiskněte skladbu s názvem Samba  (Samba je latinskoamerický tanec na 2/4 nebo 4/4 takt). Vyberte si jednu z notových linek partitury a naučte se ji hrát. Dejte pozor na rytmus, je zajímavý a skladba se vám bude líbit (těšte se, až ji dáme dohromady :) Flétnové party jsou vhodné i pro kytary.

Distanční výuka - týden od 23. do 27. března

V tomto týdnu se vraťte ke skladbě Atlas mraků. Už jste se s ní jistě seznámili. Vaším úkolem je dopsat k notám akordy. Akordy najdete sami, ale navíc si promyslete, jaké harmonické funkce ve skladbě jsou, a pojmenujte je. Vybírejte z těchto možností: T (tónika), S (subdominanta), D (dominanta), III. (mollový akord na třetím stupni), VI. (mollový akord na šestém stupni).  

Distanční výuka - týden od 16. do 20. března

Stáhněte si skladbu Atlas mraků - jde o jedno z hlavních témat stejnojmenného filmu.  Celá skladba je poměrně jednoduchá. Hraje se pak kánonicky, to si vysvětlíme později. Ti, kdo se na víc necítí, naučí se první dvě části (část A má 4 takty, část B 8 taktů - všímejte si toho, jak je skladba  vytvořena). Ostatní mohou zůstat u třetí části a ti šikovní se naučí všechno (je možné případně vybrat si opět jen levou či pravou ruku)

 

Hudbou ke společným zážitkům

Hudební vzdělávání nemá mít za cíl pouze zvyšovat dovednost daného dítěte, ale naučit jej tyto dovednosti využívat k prospěchu a obohacení ostatních. Již odedávna bylo důležitým prvkem, který vytvářel sounáležitost mezi lidmi, společné provozování hudby, společné hraní a zpívání. Vytváření něčeho smysluplného v kolektivu ostatních má také významný vliv na vědomí vlastní hodnoty a jedinečnosti všech zúčastněných.

Výchovně vzdělávací cíle

Žák se naučí dobře orientovat v notovém zápisu včetně dynamických znamének, tempových a přednesových označení a podle nich dotvoří výslednou zvukovou podobu skladby. Dokáže se přitom přizpůsobit společnému uměleckému záměru a pojetí skladby, k čemuž je nezbytný respekt ke spoluhráčům, ale i schopnost diskutovat o pojetí skladby, přinášet vlastní nápady a podílet se na tvorbě dynamiky a vyjádření obsahu skladby. Nezbytná je také pečlivost v přípravě do hodin společné interpretace.

Máme své cíle

Chceme společně hrát to, co nás baví. Učíme se praktickému muzikanství - hrát podle sluchu a vytvářet si vlastní harmonie. K našim dovednostem patří také atonální improvizace a hra z partitur, které nás seznamují s hudebními velikány napříč staletími.

 

O notový materiál požádejte mailem sekretářku paní Šroubkovou schola@tiscali.cz

Naše nahrávky ke stažení

A. Vivaldi: Jaro
https://1drv.ms/u/s!An0r0FmYWJgHgl0s72FIduGXyCQe

Beatles: Yesterday
https://1drv.ms/u/s!An0r0FmYWJgHgmIjJ1KQjFfrlkfq

Atonální improvizace - Kapky v ranním svítání
https://1drv.ms/u/s!An0r0FmYWJgHgmGrIR7OelMNPrGN